Home Domek na górce – mode:lina

Domek na górce – mode:lina

Projekt Hilltop House to spełnienie marzeń inwestorów, których pasja do gór, sportów zimowych i motoryzacji była równie ważna jak poszukiwanie oryginalnych rozwiązań architektonicznych. Nowoczesna stodoła, położona w sąsiedztwie lasu i otoczona z trzech stron zielonym pagórkiem, stała się ich naturalnym azylem w jednej z podpoznańskich miejscowości.

Motoryzacja i zimowe sporty

Właściciele, miłośnicy motoryzacji, postawili na garaż na trzy auta z podnośnikiem samochodowym. W projekcie połączono to z architektoniczną wizją górskiego krajobrazu, tworząc zielony pagórek przykrywający garaż, pomieszczenia techniczne oraz biuro. Na jego szczycie ulokowano główną sypialnię, zaprojektowaną na wzór małej chatki górskiej, z bezpośrednim wyjściem na stok.

Projektanci z mode:lina połączyli proste, geometryczne formy z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno i beton, harmonijnie wpisując budynek w otaczającą zieleń. Drewniane elementy przeplatają się z ciemną blachą oraz dużymi przeszkleniami, które wpuszczają do wnętrza dużo światła.

„Koncepcja domu jest nie tylko przykładem nietypowej architektury, ale również potwierdzeniem, że dom może być jednocześnie miejscem spełniającym marzenia i pasje, a także funkcjonalnym i wygodnym miejscem do życia” – mówi Paweł Garus, główny projektant domu oraz współzałożyciel pracowni mode:lina.

Gra neutralnych i naturalnych kolorów

Wnętrza Hilltop House są jasne i przestronne, z wysokimi skosami ścian i antresolą wychodzącą na salon, co dodaje im przestronności. Naturalne światło i plamy słońca na betonowych podłogach tworzą wyjątkowy, azylowy klimat. W salonie dominują drewniane i betonowe elementy, które nadają wnętrzu elegancji i surowego charakteru, jednocześnie oferując funkcjonalność i komfort codziennego życia.

Wnętrze wypełnia gra jasnych, neutralnych kolorów, połączonych z naturalnym drewnem w postaci pionowych paneli oraz lekkich schodów prowadzących na piętro. Stonowane szarości w różnych odcieniach tworzą doskonałe tło do wyciszenia i relaksu. Przestrzeń salonu harmonijnie łączy się z ogrodem i lasem, które wlewają się do wnętrza przez wielkie okna, wzmacniając poczucie bliskości z naturą.

 

 

Projekt Domek na górce
Design mode:lina Zespół Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Anna Kazecka-Włodarczyk
Projekt budowlany Pracownia Poznań-Projekt: Ewa Pawlicka Garus, Lidia Jeżak, Beata Czarnocka
Projekty branżowe: Jacek Sikora, Paweł Majchrzak, Maciej Olszanowski
Zdjęcia Patryk Lewiński

Źródło i prawa do zdjęć: https://modelina-architekci.com/

Najnowsze artykuły

scorpios bodrum

Scorpios Bodrum, Turcja

Kultowy klub Scorpios z Mykonos otwiera nową lokalizację w Bodrum w Turcji. Zespół architektów i projektantów stworzył tam kompleks kamiennych

punkty-kultury-300-600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

designerskie meble do domu

Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
Otrzymuj bezpłatny dostęp do unikalnych kodów rabatowych.