Home Scorpios Bodrum, Turcja

Scorpios Bodrum, Turcja

Kultowy klub Scorpios z Mykonos otwiera nową lokalizację w Bodrum w Turcji. Zespół architektów i projektantów stworzył tam kompleks kamiennych bungalowów oraz „świątynię” wellness z imponującym kasetonowym sufitem. Scorpios Bodrum ma zostać otwarty w czerwcu 2024 roku i jest położony na półwyspie, który wnika w Morze Egejskie, zaledwie 30 minut jazdy na północ od centrum Bodrum.

Znana jako najbardziej ekskluzywna linia brzegowa w Turcji, półwysep Scorpios Bodrum stawia piękno natury na pierwszym planie, oferując niekończące się widoki na morze od wschodu do zachodu słońca

powiedział zespół projektowy, który składa się z kilku studiów. Współpraca obejmuje biuro architektoniczne Geomim z Istambułu, berlińskie firmy wnętrzarskie Lambs and Lions oraz Studio MacBride, a także projektantkę Annabell Kutucu, kontynuując rustykalną estetykę znaną z greckiej lokalizacji.

scorpios bodrum

scorpios bodrum

 

Designerskie meble i dodatki

Nacisk na naturalne materiały, takie jak drewniane meble i panele, teksturowane tynkowane ściany, lniane tkaniny i tkane dywany, przyczyni się do relaksującej atmosfery klubu. 

Na najwyższym punkcie półwyspu znajdują się 12 willi dla gości, które rozciągają się promieniście od centralnego dziedzińca, tak aby każda z nich miała widok na morze. Bungalowy cechują się odsłoniętymi kamiennymi ścianami, ciemnymi drewnianymi akcentami, przeszkleniami od podłogi do sufitu oraz neutralną kolorystyką wnętrz. Dostępne są dwa typy bungalowów: jednopoziomowe apartamenty oraz dwupoziomowe z antresolą, które mogą pomieścić dodatkowych gości. Wszystkie posiadają prywatne baseny i rozległe przestrzenie rekreacyjne na świeżym powietrzu, a także są łatwo dostępne z przestrzeni wspólnych klubu poniżej.

 

scorpios bodrum

scorpios bodrum

 

Do tych przestrzeni należy restauracja plażowa z wewnętrznymi i zewnętrznymi strefami jadalnymi, zaprojektowana z użyciem tych samych ziemistych materiałów co bungalowy. Scorpios Bodrum będzie także domem dla przestrzeni określanej jako „współczesna świątynia”.

Znana jako The Ritual Space, będzie to duża, wielofunkcyjna przestrzeń z geometrycznym kasetonowym sufitem. Świątynia będzie gościć unikalny program kulturalny wokół dobrostanu, z praktykami starożytnymi i współczesnymi, w tym występami na styku sztuki, muzyki, technologii i uważności. W pawilonie wellness znajdą się prywatne pokoje zabiegowe, basen zimny, pokój flotacyjny, kopuła do leczenia dźwiękiem, taras do terapii, taras do jogi oraz basen zewnętrzny.

Podobnie jak oryginalna lokalizacja Scorpios na Mykonos, także oddział w Bodrum będzie organizował różnorodne programy muzyczne, prowadzone przez własną wytwórnię Scorpios Music.

Założony w 2015 roku przez Thomasa Heyne i Mario Hertel, Scorpios słynie z rytuałów muzycznych o zachodzie słońca, które przyciągają międzynarodowych DJ-ów i lokalnych artystów, grających od złotej godziny aż do nocy. W 2019 roku lokalizacja na Mykonos została przejęta przez grupę klubów członkowskich Soho House – wraz z pobliskim hotelem San Giorgio, obecnie znanym jako Soho Roc House – i jej członkowie będą mieli priorytet w rezerwacjach w Scorpios Bodrum.

 

scorpios bodrum

 

Na rozpoczęcie sezonu letniego 2024, kilka miejsc turystycznych zapowiada nowe atrakcje, aby przyciągnąć gości. Wśród nich jest ośrodek Potato Head na Bali, który niedawno otworzył klub nocny o nazwie Klymax, zaprojektowany przez OMA i DJ Harvey, oraz klub członkowski The Malin, który w tym roku otworzył drugą lokalizację w Nashville.

 

scorpios bodrum

 

Zdjęcia: Nihal Ceylan

Najnowsze artykuły

scorpios bodrum

Scorpios Bodrum, Turcja

Kultowy klub Scorpios z Mykonos otwiera nową lokalizację w Bodrum w Turcji. Zespół architektów i projektantów stworzył tam kompleks kamiennych

punkty-kultury-300-600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

designerskie meble do domu

Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
Otrzymuj bezpłatny dostęp do unikalnych kodów rabatowych.