Home Showroom Marmite – mode:lina

Showroom Marmite – mode:lina

Marmite to firma z ponad czterdziestoletnią tradycją w wytwórstwie i projektowaniu wyrobów łazienkowych przy użyciu autorskiej technologii kompozytowej. Filozofia firmy opiera się na dbałości o estetykę produktów, zrównoważonym rozwoju oraz ciągłym doskonaleniu i współpracy z klientami. Studio mode:lina™ otrzymało zlecenie zaprojektowania nowej formy prezentacji oferty firmy Marmite w istniejącym showroomie.

Showroom jako miejsce pracy z klientem

Showroom, sąsiadujący z zakładem produkcyjnym, pełni dwie główne funkcje: reprezentacyjną oraz edukacyjną. Stanowi logiczne przedłużenie industrialnej estetyki fabrycznych wnętrz, umożliwiając klientom fizyczne zapoznanie się z ofertą Marmite. Przede wszystkim jest to jednak przestrzeń edukacyjna, gdzie klienci mogą poznawać potrzeby, współtworzyć projekty i rozwiązania, zgodnie z ideą firmy: “showroom Marmite to miejsce pracy z klientem”.

Praktyka współpracy nad produktem stała się inspiracją do stworzenia przestrzeni, w której projektanci i klienci mają do dyspozycji narzędzia do zrozumienia i docenienia zalet produkcji z konglomeratu mineralnego. Showroom jest miejscem, gdzie koncepcje twórcze spotykają się z materiałami, a centralnym punktem jest warsztat twórcy.

Trzy strefy wydzielone stylizowanymi regałami warsztatowymi

Nowy projekt showroomu Marmite obejmuje trzy strefy, wydzielone za pomocą stylizowanych warsztatowych regałów: strefę pracy z produktem, strefę możliwości montażowych oraz strefę prezentacji produktu – hall of fame.

Przejścia między strefami są oznaczone głęboką czerwienią, która kontrastuje z jasnym, surowym drewnem regałów roboczych i stanowi tło dla eksponowanych białych produktów z konglomeratu. Czerwone akcenty pojawiają się również na podłodze, wyznaczając prostokątną przestrzeń roboczą w strefach warsztatowych i okrąg w strefie wystawienniczej.

Warsztatowy charakter showroomu podkreślają wielofunkcyjne ściany oddzielające poszczególne strefy. Służą one zarówno do prezentacji modeli umywalek i wanien Marmite, jak i do przechowywania narzędzi niezbędnych do wspólnej pracy nad projektami – próbek kolorystycznych, katalogów i przyrządów do testów materiałowych.

Kontynuując industrialną estetykę, każda strefa showroomu wyposażona jest w wygodne wózki przemysłowe, które ułatwiają rearanżację ekspozycji i transport produktów bezpośrednio z fabryki.

 

 

Projekt Showroom Marmite
Design Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Alicja Maculewicz
Zdjęcia Patryk Lewiński
Realizacja Listopad 2022
Lokalizacja ul. Przemysłowa 4, Zakrzewo
Powierzchnia 150 m2

Źródło i prawa do zdjęć: https://modelina-architekci.com/

Najnowsze artykuły

scorpios bodrum

Scorpios Bodrum, Turcja

Kultowy klub Scorpios z Mykonos otwiera nową lokalizację w Bodrum w Turcji. Zespół architektów i projektantów stworzył tam kompleks kamiennych

punkty-kultury-300-600

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

designerskie meble do domu

Dołącz do newslettera

Bądź na bieżąco ze wszystkimi nowościami.
Otrzymuj bezpłatny dostęp do unikalnych kodów rabatowych.